جزئیات حسابتان را فراموش کرده اید؟

طراحی و ساخت سیستم الکترود رگولیشن

الکترود رگولیشن OptiReg در یک نگاه

وابستگی پارامترهای تولید(کمیت، کیفیت، مصارف، زمان) به عملکرد سیستم الکترود رگولیشن، آن را به مهم ترین عنصر در کوره های قوس الکتریکی (EAF) و کوره های پاتیلی (LF) تبدیل نموده است.

فرآیند انتقال انرژی کوره با تنظیم پارامترهای قوس الکتریکی مانند میزان جریان، ولتاژ، توان، ضریب توان، طول قوس،… بهینه سازی و از طریق تنظیم موقعیت الکترودهای کوره حاصل می گردد. به منظور بهبود راندمان فرآیند ذوب لازم است برنامه ای منسجم و متناسب با هر مرحله از پروسه تدوین و به الکترودها اعمال گردد. در سیستم الکترود رگولیشن شرکت رامان فکر با نام تجاریOptiReg ، بهینه سازی فرآیند انتقال انرژی به مذاب با تنظیم توان و طول قوس الکتریکی در شرایط مختلف ذوب و بر اساس Profile ها و Policy های از پیش تنظیم شده حاصل می شود.

 

برخی ویژگی های سیستم الکترود رگولیشن OptiReg

عملکرد قدرتمند: OptiReg  کلیه داده ها و اطلاعات مورد نیاز مهندسین فرآیند و کاربران سایت تولید را در اختیار ایشان قرار میدهد. سهولت در پارامتر دهی و تنظیم، ایجاد خودکار گزارشات ذوب، وجود ترند ها و نمودارهای دقیق در کنار مودهای عملکرد کوییک و اتوماتیک، این سیستم را به ابزاری مناسب جهت کاهش مصارف و زمان ذوب تبدیل نموده است.

 

سخت افزار مناسب: سخت افزار های مورد استفاده در OptiReg  همگی از نوع صنعتی، دارای قابلیت اطمینان بسیار بالا، طول عمر زیاد و خرابی بسیار اندک بوده و با محیط های خشن فولادسازی سازگار می باشند.

 

نرم افزار کنترلی جامع: الگوریتم های کنترلی هوشمند در دو حالت کنترل امپدانس و کنترل جریان به گونه ای طراحی شده که برای سایت های متفاوت صرف نظر از شرایط مختلف فرآیند به خوبی عمل نماید. به علاوه پردازش بسیار سریع داده ها و تجمیع همه اطلاعات ذوب در سیستم، امکان تحلیل و آنالیز شرایط، رخدادها و حوادث را فراهم نموده است.

 

وجود پروفایل های اتوماتیک: وجود سیستم اتوماتیک در OptiReg سبب می شود ضمن حذف کارکرد سلیقه ای اپراتورهای تولید، امکان جاری نمودن سیاست های مورد نظر مدیران سازمان میسر گردد. در نتیجه تجربه و دانش کارشناسان سیستم و کابران تولید در قالب پروفایل­ها و پالیسی ­ها و تطبیق پارامترهای پروسه به سیستم منتقل و در نهایت به شکل کاهش مصارف، تضیمن کیفیت و افزایش کمیت تولید متجلی می­گردد.

 

سفارشی سازی: عدم نیاز به انجام تغییرات اساسی در سایر سیستم های کوره و  تطبیق با شرایط موجود در کارخانه سبب شده است که سیستم OptiReg به سهولت و با انعطاف‌پذیری بالا در هر سایت فولادسازی قابل اجرا باشد. با توجه به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری تعبیه شده در OptiReg به منظور کارکرد موازی با سیستم های موجود در کارخانه ، امکان نصب و راه اندازی در کمترین زمان و بدون نیاز به توقف تولید هموار شده است. همچنین امکان توسعه سیستم مطابق با نیازهای حال و آینده سازمان در فرآیند طراحی کلی سیستم پیش ­بینی شده است.

 

دستاوردهای سیستم الکترود رگولیشن OptiReg

 کاهش مصرف الکترود

  • کنترل بهینه طول قوس و مقدار جریان نقطه کار
  • کاهش شکست الکترود به لطف وجود پروتکشن‌های چندگانه

 

کاهش مصرف نسوز

  • تشخیص سریع نقاط خوردگی بر اساس شاخص های موجود در سیستم
  • اصلاح تنظیمات در هر یک از نقاط بدنه کوره

 

کاهش مصرف انرژی

  • حذف عملکرد دستی اپراتور 
  • کارکرد کوره براساس پروفایل اتوماتیک

 

کاهش هزینه های تعمیراتی

  • سرعت و سهولت در عیب‌یابی
  • کاهش خرابی، کاهش هزینه و نفر ساعت تعمیراتی
  • کاهش هزینه قطعات یدکی و افزایش طول عمر تجهیزات
  • حذف توقفات تریپ پست ناشی از جریان های پیک لحظه ای

  

downloading-file-2  کاتالوگ معرفی سیستم الکترود رگولیشن اپتی رگ

downloading-file-2  OptiReg Electrode Regulation System – English

بالا